NÁVRH WEBU

 Aby měl váš web hlavu i patu a oslovil své návštěvníky přesně tak, jak si to přejete.

 

Návrh webu je komplexní záležitost, která v sobě spojuje několik klíčových faktorů. Základní informací je samotný význam webu –  pro koho má být web vytvořen a jaký účel má splňovat .

To, co nás zajímá na začátku příprav nového webu není jmenování prvků, které by měl obsahovat, ani kde by měly být a jak vypadat. Éra „je tam místo, dejme tam anketu“ je pryč, lidé jsou stále náročnější a snadno zjistí, zda se při návrhu a tvorbě webu myslelo. Samozřejmě, zadavatel webu má obyčejně svou představu, ta je však pouze jedním zdrojem informací. Málokdo dělá web jen pro sebe. Web je určen lidem a dostupný na internetu svým návštěvníkům z celého světa.

Proto se ptáme o čem to celé má být.

  • Jaký je samotný význam připravovaného webu?
  • Čím má být jiný, lepší, zajímavější, užitečnější než jiné weby?
  • Proč na něj mají návštěvníci přijít a proč se na něj vracet?
  • Co je požadovanou aktivitou návštěvníků webu?

Dobrý návrh nových www stránek se zaměřuje právě na cíle definované na úplném začátku a je průnikem návrhu přehledné architektury, logické struktury, jednoduché a intuitivní použitelnosti – ať už z pohledu navigace nebo funkční prvků.

Někdy je možné ošetřit navigaci a vyhledávání informací několika způsoby. Lidé mají na internetu své zvyky a proto vůbec nevadí, pokud jim poskytneme více možností. Někomu vyhovuje proklikat se strukturou webu, někdo raději využije zkratky nebo vyhledávání.

 

Domluvte si nezávaznou konzultaci