4 věci, které ohrožují vaše SEO

By galandr SEO Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4 věci, které ohrožují vaše SEO

1. Pozor na duplicitu!

Obsah který tvoříte musí být unikátní, protože duplicitní obsah ovlivňuje negativně na SEO. I když jste tvůrcům obsahu vy, ale možná si ani neuvědomujete, že máte duplicitní obsah. Tato situace může nastat v následujících případech:
Jste součástí affiliate programu, tedy partnerského provizního systému – obsah, který vaši členi affiliatu sdílejí může být totožný, záleží na tom, jak je affiliate program nastaven.
Šíříte svůj obsah prostřednictvím RSS (Really Simple Syndication) – v tomto případě mohou jiné webové stránky zkopírovat váš obsah a sdílet na své webové stránce. Naneštěstí nevíme který článek bude podle Google relevantnější, a který označí zase jako duplicitní.
Subdomény – i zde je třeba dbát, aby se obsah na subdoméně neduplikuje.2. Pozor na gramatiku!

Matt Cutts, největší SEO guru na světě, upozornil na základě svých zkušeností, že stránky se správnou gramatikou jsou hodnoceny lépe. Na správnou gramatiku si dávejte pozor nejen kvůli SEO, (např. Google netuší, že hodiny je totéž jako hodina), ale zejména kvůli User Experience. Nabídněte návštěvníkovi své stránky něco speciálního, ohromte ho jednoduchou navigací, přehlednou strukturou, nebo responzivní designem. Myslete především na návštěvníka, protože Google je pouze způsob jak získat návštěvníky, ale cílem jsou uživatelé a jejich osobní vnímání vašeho webu. Věnujte proto dostatek času gramatice a stylu obsahu.

3. Pozor na nudnost a obecnost

Po provedení OnPage SEO vám řekli, abyste si vytvořili podstránku, kam budete přispívat novými články (ať už novinkami nebo tiskovými zprávami), aby vás Google nevnímal jako statickou stránku? V tom případě si musíte dát pozor, aby vaše příspěvky byly opravdu hodnotné.

Google Authority je také důležitým faktorem při vyhledávání. K získání vysoké autority potřebujete kvalitní webdesign, hodnotný obsah a přirozený nárůst organické návštěvnosti, na základě vašich promo akcí a celkové aktivity.

Pište články tak, abyste právě vy byli považováni za odborníky v daném odvětví, aby se lidé vraceli na váš web, neboť vědí, že tam najdou co chtějí, najdou odpovědi na své otázky, případně tam vždy najdou aktuální a relevantní novinky.

Položte si sami otázku: Jsou naše články / novinky natolik zajímavé, že jsou opravdu hodné šíření?

4. Pozor na zbytečnou ztrátu zákazníka

Je téměř zbytečné mít úžasné SEO, pokud vaše webové stránky nejsou přizpůsobeny vnímání a očekávání uživatele. Proto je také velmi důležitý WEB audit. Hloubka konverzních bodů (nebo i počet kliků, které musí uživatel udělat, aby se dostal ke konverzi) by měla být co nejnižší a neměli bychom očekávat, že uživatel má na zkoumání naší stránky celý den. Přijde, podívá, nenajde, odejde. Najde jinde. Na lépe sestaveném webu.

Co je třeba v takovém případě dělat? Výzvy typu CAT (“Call to action”). Není třeba používat “tvrdé” techniky prodeje, stačí uživatele vést na stránce. Když dočte článek nabídnout mu něco jiného, lepšího, související s danou tématikou. Když ho obsah přestane zajímat, prostě odejde. Byla by škoda aby odešel jen proto, že jsme mu už nic víc nenabídli, protože jsme nevěděli, jestli by ho to mohlo zajímat.I právě z tohoto důvodu je třeba vnitřní prolinkování stránek navzájem (možná známější pod pojmem Intextová reklama). No pro uživatelský zážitek by bylo možná ještě vhodnější tyto výzvy ztvárnit i graficky.

Pokud se k tomuto přidá ještě i SEO, tak stránka je naprosto dokonalá. SEO je nástroj, který dokáže vytvořit pro stránku základ, aby mohla růst. Je třeba postavit stabilní základy a budovat nástavby (aktivity linkbuilding) systematicky a hodnotně.

SEO – optimalizace pro webové vyhledávače a budování pozici není vždy jednoduchá záležitost, a proto by si majitelé stránek raději měli nechat poradit od odborníků. Pokud máte i vy nějaké otázky ohledně SEO, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.

  • Share: