Optimalizace stránky pro mobily a tablety

By galandr responzivní design Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Optimalizace stránky pro mobily a tablety

Návštěvnost z mobilních zařízení 

Průměrná návštěvnost je pouze orientačním číslem. Důležité není to, kolik lidí na světě nebo v dané zemi používá mobilní telefony nebo tablety na prohlížení webových stránek. Faktem je, že meziročně používání mobilů stoupá velkým tempem. Studií o využívání chytrých telefonů je plný internet.

Důležitější je ale fakt, jak se chovají vaši návštěvníci. Chodí k vám z mobilů? Z tabletů? Pokud přijdou, jak postupují dál? Jaká je míra jejich odchodů, například v porovnání s desktop uživateli? Na tyto otázky umíme najít odpovědi pomocí webové analytiky.Pro jaké rozlišení optimalizovat?

Pokud máme dobře identifikované návštěvníky, měli bychom už umět odpovědět na otázku, z jakých zařízení a v jakém poměru k nám přicházejí. Mohli bychom se tedy rozhodnout optimalizovat web pro každé rozlišení zvlášť. Tento způsob se dlouho dělal na speciálních subdoménách.

Toto řešení však již postupně odchází do zapomnění a na řadu přicházejí nové možnosti, které jsou v mnoha směrech praktičtější. Našim doporučením je responsive design. Správně optimalizovaný web touto technikou se bude ideálně zobrazovat pro zařízení, na kterém ho právě prohlížíte. Bude tedy přizpůsoben pro mobily, tablety, full HD monitory, retina zařízení a podobně. Přitom se bude technicky vytvářet pouze jeden design, který bude správně reagovat na aktuální rozlišení obrazovky.

Více o responzivním designu naleznete v části webdesign.

  • Share: