SEO a affiliate marketing

By galandr Affiliate, SEO Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SEO a affiliate marketing

SEO a affiliate marketing

Skoro každý, kdo má nějaké webové stránky, nebo e-shop, chce na internetu vydělávat. Způsoby jsou různé, dnes trochu rozeberu affiliate (nebo chcete-li partnerské programy) vzhledem k seo. Zdánlivě se může zdát, že affiliate a seo nemají nic společného, ​​opak je však pravdou. Teprve nedávno dělal google velké čistky v SERPu. Na konkurenční slova jako letenky, ubytování, se na první straně objevovalo hodně affil webů. Dnes je tomu jinak. Rozhodl jsem se, že se podělím o své zkušenosti a znalosti.



Proč to google pročistil je dost zřejmé – duplicita. Letenkového weby používali všude formuláře od největších prodejců letenek a tím poskytovaly stejné služby jako stovky dalších webů. O ubytováni netřeba ani mluvit, většina těchto webů byla jen iframe s patičkou plnou odkazů. Samozřejmě, že iframe byl všude stejný, měnilo se jen ID. Google nebude zobrazovat weby, které mají stejné služby, ale nabídne weby, které se nějak liší. Když se na to podíváte obecněji, uvědomíte si, že tyto affil weby, jsou vlastně jen nějaké podpůrné minisites, které dávají podporu poskytovateli affiliatu.



Affiliate marketing – Jak se vyvarovat pádu z dobré pozice?

Hlavní pravidlo je nebýt ovce a nedělat to stejně jako všichni, stejně špatně! Nedávejte iframe na hlavní stránku, ale textem a uspořádáním hlavního menu, přiveďte návštěvníka až k registraci. Tento formulář by tedy měl být na své zvláštní stránce a co je důležité, je třeba mu přiřadit nofollow, případně i noindex. Krásně se to dá zajistit přes robots.txt. Takto dáme jasně najevo, že daná podstránka není pro nás důležitá, ale důležitý je obsah. Návštěvníci se tam samozřejmě dostanou. Obsah berte jako nutnost. Nejlepší na tom jsou affiliate blogy. Jsou různé o létání, ubytování, wellness a jiné. Tam je obsah samozřejmostí, něco jiného jsou však statické weby, kterých je většina. Ty, protože nenabízejí přidanou hodnotu, ztrácejí svůj význam.

  • Share: