OBSAHOVÁ STRATEGIE


Kvalitní texty jsou nejlepším a často i nejlevnějším způsobem jak získat přirozenou návštěvnost z Google.

OBSAHOVÁ STRATEGIE E-SHOPU


Základem úspěchu ve vyhledávačích (Google) je unikátní a pro návštěvníky užitečný obsah. Proto byste měli mít ve chvíli kdy spouštíte nový web, eshop nebo portál do ostrého provozu přesně naplánovanou obsahovou strategii – jak vybudujete základní obsah webu, a jakým způsobem ho budete rozšiřovat.

Obsahová strategie pro e-shop i firemní web

Existuje mnoho typů webového obsahu, pro Váš e-shop je ale jen jeden nejdůležitější – textový obsah. Kvalitní texty jsou nejlepším a často i nejlevnějším způsobem jak získat přirozenou návštěvnost z Google. V první řadě si musíte promyslet téma, toho se pak držet a vytvářet tak kontinuálně tématický obsah.

Jako majitel a provozovatel e-shopu můžete teď namítat:

  • Mám internetový obchod, lidé budou u mě nakupovat a ne číst články!
  • Nebudu mé návštěvníky zdržovat a odvádět je od nákupu.
  • Stačí mi jen pár povinných stránek – obchodní podmínky, reklamační řád a kontakty…
  • Téma kterým se zabývá můj e-shop je velmi specifická a vlastně není ani o čem psát…

Odpovědi jsou však jednoznačné:

  • I malý nízko-nákladový e-shop může s dostatečně rozsáhlým a zajímavým textovým obsahem získat slušnou návštěvnost z vyhledávačů.
  • E-shopy často vynakládají značné částky na reklamu a podporu prodeje. Dlouhodobým zdrojem návštěvnosti však mohou být i vlastní články – návody, recenze, tipy týkající se prodávaného zboží. Z takového článku se snadno odkazuje přímo na produktovou stránku v eshopu.
  • Neexistuje téma, v jehož rámci není o čem psát. Pokud vás skutečně nic nenapadá, obraťte se na profesionálního copywritera a zeptejte se ho jakými články by věděl rozšířit obsah vašeho webu.