ZBOŽOVÉ SROVNÁVAČE


Výhodou zbožových srovnávačů je vyšší míra prodeje z návštěv z těchto srovnávačů neboli konverze.

Tajemství výkonu zbožáků


Zbožové srovnávače nebo také zbožové vyhledávače, katalogy či cenové srovnávače především ulehčují nákup uživatelům. Vznikly za účelem nejen porovnání cen produktů, ale také pro porovnání kvality poskytovaných služeb internetových obchodů a shromáždění všech možných dostupných informací na jednom místě.

Proč lepší konverze?

Je to z důvodů fáze nákupu, ve kterém se návštěvníci nachází. Ze zbožových srovnávačů chodí především relevantní návštěvníci, kteří procházejí web již za účelem nákupu a zbožový srovnávač je místo, kde má takový návštěvník přehled o cenách v různých obchodech a také o kvalitách služeb jednotlivých obchodů. Nemusí teda procházet web a hledat. Veškeré potřebné informace má na jednom místě.

Spousta lidí zároveň netuší, že zbožové srovnávače srovnanicen.cz, seznamzbozi.cz a nejlepsiceny.cz patří srovnávači zboží Heureka.cz. Lépe řečeno všechny tyto zbožové srovnávače patří společnosti Allegro Group CZ, s.r.o. Pro zajímavost mall.cz a aukro.cz vlastní také Allegro Group.

Princip fungování zbožových srovnávačů

Zbožové srovnávače fungují na principu PPC. Rozdíl mezi typickým PPC a zbožovými vyhledávači je právě XML feed, který obsahuje seznam všeho zboží spolu s dalšími informacemi o zboží. Nevýhodou je, že každý zbožový srovnávač vyžaduje jinou strukturu XML feedu s jinými tagy. Pokud chce někdo využít více zbožových srovnávačů, musí vytvořit pro každý srovnávač vlastní XML feed.

Top 3 zbožové srovnávače podle výkonu jsou: Heureka.cz. Google nákupy (Merchant), Zbozi.cz.