TECHNICKÉ ASPEKTY


Co především hodnotím při technickém auditu webu


Kontrola domény

Jelikož vše začíná u domény, je potřeba si zkontrolovat nějaké informace týkající se názvu internetové stránky. Zásadním parametrem je stáří domény. Pokud začínáte provádět pro někoho SEO, je třeba se podívat, kdy byla doména zaregistrována a na jak dlouho. Tento parametr webové stránky totiž nemůže SEO konzultant ovlivnit. Na jak dlouho je registrovaná doména, je důležitá teoretická informace, ale z praxe to má i velký vliv na optimalizaci pro vyhledávače. Vyhledávací robot uvažuje tak, že na čím delší dobu je provedena registrace stránky, tím lepší vývoj této internetové stránky je zajištěn.

Kontrola hostingu

Webhosting zásadně ovlivňuje SEO. Hlavní a nejdůležitější je, aby server, na němž běží Vaše webová stránka, byl vždy přístupný. Kvůli nefunkčnosti můžete zbytečně ztrácet zákazníky a také spadnete v algoritmu vyhledávače, protože při návštěvě Vaší stránky vyhledávač indexuje chybovou hlášku 500. Druhý, neméně důležitý parametr hostingu je rychlost načítání prezentace. V dnešní době sice mají všichni vysokorychlostní internet, ale pro vyhledávač je to jeden z parametrů, který ovlivní úspěšnost Vaší stránky.

Soubor robots.txt

Nezapomínejte na tento soubor, jelikož robots.txt slouží pro určení stránek, které nemají být indexovány, a to kvůli duplicitě či kvůli materiálům, které neslouží veřejnosti. Pokud nemáte stránky, jež by neměly být indexovány, pak stačí vytvořit robots.txt a povolit přístup všem robotům.

Validní HTML kód

Validní HTML kód je to nejmenší, co můžete pro technickou stránku SEO udělat. Zkontrolujte každou Vaši stránku přes W3C validátor a opravte všechny hlavní chyby Vašeho kódu. Vyhledávače mají lepší vztah k webovým stránkám, které jsou profesionálně vytvořené, tedy bez zbytečných chyb.