Tvorba webových stránek Webnode


Dejte o sobě vědět prostřednictvím moderních internetových stránek Webnode, které budou vaší vizitkou. Vytvořte si nový web zdarma na redakčním systému Webnode, který úspěšně používá několik milionů lidí po celém světě.

Jak vytvořit webové stránky na Webnode


Webnode je řešení pro snadné vytvoření moderního webu s okouzlujícím vzhledem. Vytvořit si nové webové stránky s Webnode dokáže každý snadno a sám. Velká výhoda aplikace Webnode spočívá především v její jednoduchosti a intuitivním prostředí. Skvělé je, že si můžete s pomocí Webnode vytvořit a spravovat Váš web i pomocí mobilního telefonu.

Ještě než se společně vrhneme do tvorby webu, drobná poznámečka. Pokud Vám jde především o návod a preferujete video návod, koukněte na náš Webnode video tutorial.

Co je Webnode


Webnode je online nástroj pro tvorbu a správu obsahu webových stránek. Webnode řadím do skupiny jednoduchých editorů, které velmi usnadňují tvorbu webu zdarma. Zásadní výhodou tohoto nástroje je fakt, že cokoliv na webu upravíte, ihned vidíte.

Představte si, že přijdete na svůj web, a tak jak je vidíte, tak na něm můžete ihned měnit nadpisy, texty, obrázky, formuláře a další prvky bez nutnosti složitého nastavování v administraci nebo dokonce zásahu do zdrojového kódu stránek.

Webnode coby vizuální editor webových stránek vám umožní nejen rychlé vytvoření efektivních firemních webových stránek, s tímto nástrojem zvládnete tvořit dokonce i e-shop. Velkou předností Webnode je snadné ovládání, které zvládne i začátečník. Pro tvorbu webu na Webnode totiž nemusíte umět programovat, ani mít základní znalost html jazyka.

Skutečně snadná tvorba osobního i firemního webu je realitou.

Pro koho je Webnode určen


Je zcela bez pochyb, že Webnode cílí na skupinu uživatelů, kteří chtějí vytvořit rychle a snadno pěkné a moderní www stránky. Pro tyto zákazníky Webnode vytvořil jednoduchý a přehledný editor webových stránek. Díky zcela jednoduchému způsobu tvorby webu , je struktura uživatelů velmi pestrá. Firemní web si na Webnode zcela běžně tvoří živnostníci, řemeslníci, kosmetičky i kadeřnice, freelanceři, advokáti, lékaři nebo e-shopy s nábytkem.

Vypsat zde všechny skupiny zákazníků je zcela nemožné. Webový nástroj Webnode používá celosvětově více než 40 miliónů uživatelů. A to hovoří samo za sebe.

Webnode je uživateli chválen především za velký výběr krásných webových šablon, snadné ovládání obsahu webu a hezké fonty písma. Největší předností Webnode zůstává možnost okamžitého spuštění webu bez nutnosti kohokoliv kontaktovat… natož programátora. 🙂

Geneze Webnode


Webnode je český online Saas nástroj. Její vznik je datován již do roku 2008 a stála za ním česká společnost Westcom. Od roku 1998 se společnost věnovala obecně informačním technologiím, vývoji software i webhostingovým službám. Své historické zkušenosti tak logicky zúročila a vrhla se do tvorby Webnode. Hlavní vizí tohoto Saas projektu bylo, umožnit široké skupině vytvářet si moderní a krásné weby bez pomoci specializovaných webových vývojářů.

Šablony Webnode jsme tak mohli začít vidět takřka na každém rohu. To byla první známka, že kluci z Webnode trefili volnou tržní niku. To jim dalo další motivaci do další práce a rozvoje. I když byl to pro běžné webdesignery nepotřebný nástroj, pro běžné uživatele na které cílil, to byl skvělý a levný způsob, jak vytvořit požadovaný web.

Webnode postupně zapracoval na moderním vzhledu webových šablon a jejich kvalitním zobrazení na mobilních telefonech. Úspěch nástroje Webnode krásně podtrhují čísla. K dnešním dni běží na celém světě více než 40.000.000 webových stránek, vytvořených pomocí Webnode.

Hlavní vlastnosti webové služby Webnode


Webnode vám umožňuje tvořit webové stránky chytrým principem drag&drop (chyť a pouť). Tento snadný způsob editace webu umožní vkládání textových bloků, nadpisů, fotek i formulářů do připravené webové šablony. Snadno pak můžete přidávat další potřebné podstránky webu podle vašich představ a požadavků.

Přesto, že se Webnode profiluje jako drag&drop editor, většina editace funguje principem click&add (klikni a přidej). Kliknete do vybraného místa na stránce a dalším klikem vložíte vybraný prvek. Následně upravíte jeho obsah. Tato metoda nám přijde mnohem efektivnější a rychlejší, než metoda drag&drop.

Hlavní vlastnosti Webnode můžeme shrnout:

 • Možnost vytvořit a spustit nový web do několika málo minut
 • Intuitivní editor webových stránek
 • Dostatečný výběr krásných a moderních webových šablon
 • Připravené bloky a celky webu, které významně urychlují tvorbu www stránek
 • Předpřipravený objednávkový a rezervační formulář

Za zmínku stojí propracovaná intuitivnost webového editoru. Ta z Webnode tvoří skutečně vysoce použitelný systém pro úplné začátečníky. Velmi rychle pochopí co a jak funguje.

Kolik stojí Webnode


Webnode nám nabízí 4 cenové tarify. Také máte možnost provozovat www stránky zdarma na webnode subdoméně s omezením funkcí editoru. Placené balíčky můžeme rozdělit podle mnoha funkcí, parametrů a zahrnutých služeb. Pokud plánujete Webnode provozovat na vlastní doméně, musíte vybrat minimálně nejlevnější placený tarif.

Ceník služeb Webnode.

Jednotlivé cenové balíčky jsou velmi rozumně nastavené. Nenutí vás platit za služby, které nevyužíváte. Proč byste platili 100 e-mailových schránek, když vám plně postačí jedna? Proč platit vysoký datový přenos, když tvoříte malý web s relativně nízkou návštěvností? Naopak všechny tarify umožňuji tvořit pokročilé formuláře, nastavovat základní SEO parametry, vkládat html kódy do hlavičky i zápatí, nebo sledovat aktuální statistiky návštěvnosti.

Tarify s vyšší cenou nabízejí pokročilejší webové funkce a nástroje. Příkladem může být používaní video obsahu na pozadí webu.

Tarify STANDARD a PROFI nabízejí vše, co můžete od kvalitního webu požadovat. Nejenže dovolují tvořit skryté sekce webu, na které pustíte pouze registrovaného návštěvníka, dovolují vám tvořit také jazykové mutace webu pro zahraniční obchod. Samozřejmostí jsou zde také pravidelné zálohy webových stránek a jejich kvalitní zabezpečení.

S tarifem STANDARD a PROFI dokážete snadno vytvořit také internetový obchod pro prodej vašich produktů online. Nový e-shop pak dokážete rychle propojit s platební bránou GP WebPay, s dopravci, s Google Analytics nebo odesílat nabídku produktů do zbožových srovnávačů. Ve Webnode nezapomněli ani na možnost exportovat objednávky do účetního systému Pohoda.

Placené tarify si můžete objednat u Webnode na období jednoho roku, nebo rovnou na více let dopředu s tím, že máte 15 dnů na vyzkoušení a testování. A to je férová nabídka.

Výhody Webnode webu


 • Rychlost tvorby a spuštění webu
 • Jednoduchý a intuitivní editor
 • Možnost použít Webnode na subdoméně ZDARMA
 • Velký počet krásných vzhledů (cca 100 šablon)
 • Jednoduché spuštění vlastního e-shopu
 • Platíte jen za to co skutečně používáte
 • Dokonalá bezpečnost webu + zálohování

Webnode šablony pro všechny obory podnikání i hobby


Webnode nám umožňuje proces tvorby webu co nejvíce zrychlit a usnadnit. V nabídce nástroje proto najdeme více než stovku krásných webových šablon, které jsou vhodně rozděleny tematicky podle oboru činnosti nebo zájmu. V nabídce layoutů najdete šablony pro osobní i firemní webové stránky, dále šablony pro blogy, restaurace, stavební firmy, realitní makléře, právníky, internetové obchody a mnohé další.

Webnode nabízí kvalitní webové šablony.

Vyberte si vhodnou šablonu vzhledem k vašemu oboru nebo zájmu a upravte si ji pomocí editoru podle svých představ. Pokud se vám nejvíce líbí například šablona restaurace, byť jsem bytový architekt, není problém. Pomocí Webnode editoru stačí změnit obrázky a obsah. Vyřešeno.

Všechny webové šablony maximálně splňují technologické požadavky. Responzivní optimalizace pro mobilní telefony je již naprostým standardem. Vaše webové stránky musejí být snadno pochopitelné a rychlé. Na uživatelský zážitek Webnode myslí velmi intenzivně. Návštěvník vašeho webu je tak logicky a relevantně veden obsahem webu a k požadovanému cíli. Cílem může být odeslání poptávkového formuláře, stáhnutí ceníku nebo jiná akce.

Důležité vlastnosti editoru


Hlavní předností Webnode editoru je jeho jednoduchost. Vše najdete na správném místě. Žádný odkaz ani tlačítko nepřekáží ani nechybí. Práce s webovým editorem je pak pro vás velmi snadná a příjemná.

Při editaci konkrétní webové stránky tuto vidíte v reálném vzhledu jako návštěvník vašeho webu v ostrém provozu. V tomto admin módu můžete upravovat, mazat i přidávat jakýkoliv prvek nebo funkci webu. Jednoduchám kliknutím na nadpis můžete editovat jeho obsah, velikost, barevnost, typ fontu, odsazení apod. Stejným způsobem můžete do Webnode webu přidávat další bloky i prvky obsahu. Kliknete na tlačítko PLUS, které se vám nabídne na stránce, kam kliknete myší a přidáváte další prvky webu jako obrázek, textový blok, nadpis atd.

V horní části editoru najdete dvě šipky. Jednou můžete vracet zpět poslední vykonanou úpravu a webu. Druhá umožní tuto úpravu vrátit zpět. Rychle tak můžete testovat, jak bude stránka vypadat s novou úpravou.

Další nabídka horní lišty Webnode editoru

Stránky: zde přidáváte další podstránky webu, nastavujete základní SEO parametry a určujete, zde se daná stránka zobrazí v menu či nikoliv. Další skvělá funkce spočívá v možnosti uzamknout danou podstránku pouze pro registrované návštěvníky.

V rámci SEO optimalizace máte možnost nastavit titulek stránky, její url adresu, meta popisek nebo klíčová slova. Skvělou funkcí je možnost vkládat di hlavičky i patičky webu vlastní html kódy. To se vám bude hodit při potřebě měřit konverzní události (odeslání formuláře).

Nastavení: zde upozorníme na možnost měnit průběžně váš tarif podle aktuální potřeby, registrovat doménu pro váš web nebo nastavit vlastní e-mailovou adresu.

Propojení Webnode s dalšími aplikacemi a nástroji


Pokud plánujete na Webnode nastartovat fungující internetový projekt, mohlo by vás zajímat, zda je tento online nástroj možno propojit se službami třetích stran, které vám pomohou pracovat efektivně a rychle. Díky funkci Webnode, která umožňuje vkládat do hlavičky i patičky vlastí kód, nenarazíte pravděpodobně na online službu, se kterou by nešla webová stránka Webnode propojit.

Používat můžete tyto služby:

 • Google Analytics
 • Platební bránu GP WebPay
 • Online chat Smartsupp