Zlatý certifikát Shoptet Partner

Jak jsme tvořili nový e-shop České televize

GALANDR.com
Česká televize (ČT) je veřejnoprávní instituce provozující televizní vysílání celoplošně na území Česka. Zřízena byla v roce 1992 zákonem o České televizi, který stanovuje rámec jejího fungování, včetně plnění úkolů veřejné služby v oblasti televizního vysílání a způsobu financování. Jako médium veřejné služby má zajišťovat všem občanům přístup k informacím, kultuře, vzdělání a zábavě.
Pod značkou Edice ČT se Česká televize od roku 2006 věnuje vydavatelské činnosti ve snaze přiblížit divákům oblíbené pořady a osobnosti spojené s Českou televizí na DVD či formou knih. Populární postavičky z dětských pořadů ztvárňuje i jako hračky, soutěžní formáty připravuje do podoby společenských her.

Produkce z vydavatelství České televize je k dostání u všech dobrých knihkupců a prodejců, na dobírku zásilkovým prodejem nebo přes eShop České televize.

Oficiální e-shop České televize
Oficiální web České televize

Jaké byly požadavky, motivace a cíle České televize

IMPORT PRODUKTŮ
Základním požadavkem ČT byla rychlá a bezchybná migrace kompletní nabídky stávajícího e-shopu. Tedy export kategorií a produktové nabídky včetně parametrických informací o každém produktu s následným importem dat do platformy Shoptet. Jak jsem zadání vyřešili bude popsáno dále.

IMPLEMENTACE SHOPTETU
ČT si pro e-shop EDICE ČT zvolila platformu Shoptet. Motivací byly skvělé reference platformy, její velikost a stabilita. Cílem České televize bylo nabídnout široké veřejnosti možnost nakupit oblíbené pořady formou DVD čí knih, stejně jako nakoupit hračky nebo společenské hry se vztahem k pořadům ČT na moderní a rychlé e-shopové platformě. Naším úkolem byla úspěšná implementace zvoleného řešení.

VZHLED A FUNKCE NA MÍRU
Důležitým požadavkem ČT byla individuální úprava vzhledu hlavičky i patičky nového e-shopu tak, aby beze zbytku odpovídala globální identitě napříč weby ČT. Nezbytným funkčním požadavkem byla realizace oboustranné datové komunikace nového e-shopu s distribuční společností Suprafon.

Jak jsme pomohli České televizi splnit cíle

ANALÝZA MIGRACE
Po našem prvotním seznámení a odsouhlasení podmínek spolupráce, jsme společně prošli záměr, představy i cíle České televize. Začali jsem podrobnou analýzou sortimentní nabídky, napojení na distribuční kanály, UX a globální datovou výměnou do třetích aplikací. Výstupem projektové analýzy byl podrobný jízdní řád včetně projektových milníků.

JÁDRO SHOPTETU
E-shop jsme založili a provedli jeho kompletní implementaci. Našim úkolem byl výběr ideální šablony, nastavení vzhledu, správná kategorizace a parametrizace nabídky, správné chování skladů, SEO optimalizace, nastavení dopravců i platebních možností, nastavení marketingových a retenčních funkcí, napojení na všechny zásadní marketingové kanály, vytvoření transakčních e-mailů a další jednotlivosti.

MIGRACE PRODUKTOVÝCH DAT
Důležitým úkolem byla migrace dat do nového e-shopu. Migraci jsem logicky rozdělili do tří fází. První představovala kompletní export dat ze stávajícího e-shopového řešení. Druhá fáze obsahovala obsahovou optimalizaci a transformaci produktových dat do validního formátu pro Shoptet. V poslední fázi jsme upravená data importovali do nového e-shop.

VZHLED A FUNKCE NA MÍRU
Podle potřeby jsme přepracovali vzhled a prvky e-shopu na míru požadavkům ČT. Komplexně jsme upravili zvykovou navigaci e-shopu spolu s globální hlavičkou i patičkou České televize. Velkou výzvou bylo programování individuální funkce pro oboustrannou komunikaci e-shopu s webovou aplikací distribučního partnera Suprafon. Po výborné odborné komunikaci se Suprafonem a mnoha hodinách testování jsme úkol splnili.

OSRTÝ START E-SHOPU
Společně jsme provedli podrobnou kontrolu veškerého obsahu a otestovali objednávkový proces spolu s funkčností transakčních mailů. E-shop jsme přesunuli na ostrou doménu a nastavili SSL bezpečnost. Tím byla implementace úspěšně dokončena a e-shop České televize je již plně dostupný pro zákazníky.

ONLINE MARKETING
Úspěšnou migrací e-shopu naše spolupráce zdaleka nekončí. Naše spolupráce s Českou televizí aktuálně pokračuje v oblasti efektivní propagace e-shopu a jeho nabídky. Soubor našich služeb vedoucích k objednávkám a růstu tržby jsme pojmenovali online marketing pro Shoptet. Jedná o vysoce efektivní investování do marketingových zdrojů jako jsou Google, Seznam, Heureka a další zbožové agregátory, sociální sítě, e-mailing, SEO, a další.

Vzhled e-shopu České televize před migrací

Úvodní stránka e-shopu ČT
Výpis produktů e-shopu ČT
Detail produktu e-shopu ČT

Vzhled e-shopu České televize po migraci na platformu Shoptet

Úvodní stránka e-shopu ČT
Výpis produktů e-shopu ČT
Detail produktu e-shopu ČT

Zaujala Vás tato tealizace?

Pošlete nám Vaši poptávku
POPTÁVKA
Logo certifikátu Google Partner.Zlatý certifikát Shoptet Partner