Marketing

Microsite: Podpůrné stránky pro váš byznys

Nový produkt, specifická reklamní kampaň, podpora prodeje produktů a služeb prostřednictvím speciálního kanálu, prezentace důležité akce nebo události, prezentace a podpora spotřebitelské soutěže, podpora optimalizační kampaně hlavní firemní webové stránky.
Jirka Galandr

Nový produkt, specifická reklamní kampaň, podpora prodeje produktů a služeb prostřednictvím speciálního kanálu, prezentace důležité akce nebo události, prezentace a podpora spotřebitelské soutěže, podpora optimalizační kampaně hlavní firemní webové stránky. Toto všechno mohou být důvody pro vybudování speciální podpůrné webové stránky jako součást Vaší obsahové strategie a SEO aktivit - microsite nebo také zvané minisite.

Pro koho jsou vhodné podpůrné webové microsite stránky

Ne pro každého, ne za každých okolností a ne za každou cenu. I když je pravda, že microsites / minisites mohou při efektivním zpracování jejich konceptu a strategie významným způsobem přispět k naplnění několika obchodních a marketingových cílů, je důležité znát odpovědi na několik podstatných otázek než investujete čas a peníze do jejich tvorby. Pokud je vaše odpověď na následující kontrolní body "Ano", pak jsou microsites pro vás:

 • Produkt, událost či kampaň není možné komunikovat na vašem hlavním firemním webu (výrazně odlišná služba, zájem o odlišný design od hlavních stránek, oslovení specifické cílové skupiny a podobně)
 • Microsite bude propagovat produkt, událost či kampaň na dobu delší než jeden rok
 • Na podpůrnou stránku budete pravidelně přidávat nový, aktuální obsah, ať už ve formě příspěvků do blogu, aktualit nebo fotografií či videa
 • Microsite či několik microsites nemají sloužit jako jediný zdroj zpětných odkazů pro váš hlavní firemní web

V případě, že odpověď na tyto body zní "Ne", doporučujeme vám propagovat vaše nové produkty nebo cokoliv jiného přímo na vašem hlavním firemním webu.

Výhody podpůrných webových stránek

Jak bylo zmíněno, za určitých okolností mají microsites své místo v marketingových aktivitách na internetu. Mezi hlavní výhody patří:

 • Krátký čas potřebný k realizaci a nízké náklady.
 • Možnost efektivně oslovit cílovou skupinu a zpropagovat velmi specifický produkt, službu, akci, kampaň nebo událost
 • Možnost zpracovat kreativní design bez nutnosti dodržování design-manuálu firmy
 • Možnost použití odlišných komunikačních a propagačních nástrojů a kanálů, než hlavní web firmy
 • Marketingová podpora hlavního webu firmy
 • Podpora budování relevantních odkazů pro hlavní web

Nevýhody podpůrných stránek

V případě, že nebude kladen důraz na smysl a efektivitu využití microsite, její hlavní nevýhody jsou následující:

 • Potřeba udržovat "živou" doménu a web hosting i když návštěvnost microsite klesá
 • Pokud se propaguje akce nebo událost, nový produkt s životností kratší než jeden rok nebo specifická reklamní kampaň, stránky rychle ztrácejí svůj význam a stejně i návštěvnost

Přesto je třeba říci, že při efektivně vynaložených nákladech a dobře promyšlené marketingové strategii může microsite znamenat získání nových obchodních příležitostí a zákazníků, čímž se její nevýhody mohou výrazně setřít.

Microsite je to co potřebujete. Jak dál?

Pokud jste zvážili všechna pro a proti a rozhodli jste se, že microsite je to pravé pro váš byznys a vaše marketingové aktivity vhodný nástroj, stačí se obrátit na naši agenturu a my ji pro vás rádi vytvoříme a přivedeme na ni vaši cílovou skupinu. V případě, že si nejste jisti, obraťte se na nás a po představení vašeho záměru vám rádi poradíme, zda je microsite právě to, co váš byznys potřebuje.

Publikoval: Jiří Galandr / konzultant online marketingu

Zaujalo Vás téma tohoto článku?

Ozvěte se nám
KONTAKT
Logo certifikátu Google Partner.Zlatý certifikát Shoptet Partner